Anděl - 9. kapitola

20. října 2013 v 1:52 | Chika |  Anděl
Paulieho vzbudil zpěv ptáků a byl za to rád. Musí do školy. Chtěl se posadit, ale Tenshiho silné paže mu to nedovolily. "Tenshi..." zaskučel mu do ucha, ale on nic. Udělal to znovu a zvovu.
"Hmm?" odpověděl konečně Tenshi. "Musím do školy." řekl Paulie. "Nemusíš." opáčil s lehkým úsměvem na tváři a zavřenýma očima Tenshi. "Musím..." stál si paličatě na svém Paulie a posadil se, i když mu to dalo práci. Ale zbytečně. Tenshi ho stáhl k sobě a přikryl ho. Otevřel oči. "Nikam nejdeš." řekl a znovu ty oči zavřel. Paulie si povzdychl a snažil se usnout. Po chvilce se mu to podařilo.

Teď to byl Tenshi kdo budil Paulieho. A teď to taky byl Paulie kdo nechtěl být buzen. "Co chceš?" zeptal se Paulie podrážděně v polospánku. Tenshi se usmál. "Jdeme ven." pronesl a vytáhl Paulieho z postele. "A kam?" zeptal se Paulie když už věděl že mu nic nepomůže. "Do lesa." odpověděl Tenshi. "Do lesa?! Proč zrovna tam?" vyjekl Paulie. Vůbec se mu do lesa nechtělo...
"Protože...Kibovi se tam chce." odpověděl s úsměvem na tváři a Paulie se polekal. Kdo je Kiba? "Viď Kibo?" zvýšil hlas Tenshi a do pokoje vběhnulo krásné dorostlé štěně Československého vlčáka. Paulie na něm mohl nechat oči. "Donesla mi ho dnes ráno známá, prý se o něj nemůže starat." "prozradil" Tenshi. "Je krásný.." řekl Paulie. Vždycky chtěl mít Českoslovensého vlčáka!
"Tak, půjdeme teda ven. Vezmi si támhle ve skříni nějaké oblečení já půjdu zatím dolů." řekl a zmizek ve dveřích.
Paulie se přemístil k obrovské skříni a otevřel jí. Začal si prohlížet všelijaké oblečení až mu do oka padnulo toto : Tříčtvrteční kalhoty a černé tričko s "výstřihem". Obléknul si to a podíval se d zrcadla, které stálo opodál a spokojeně mlasknul. Šel dolů za čekajícím Tenshim. Ten když ho uviděl tak na něj jen beze slova hleděl. "Co?" vydal ze sebe Paulie zmateně. "Noo...nic, jen v tom oblečnení vypadáš sexy." pochválil ho Tenshi a mlasknul mu pusu na tvář. "Ještě že nejdeme do města to by ses musel převléct." zamračil se Tenshi. "Proč?" podivil se mladší a popošel ke dveřím.
"Ptáš se proč? Protože ve městě by ti mi tebe všichni vykoukali." řekl zachmuřeně a majetnicky a otevřel hlavní dveře. "Hmm.." zabručel Paulie při cestě do auta. Nastoupili a vyjeli směrem k lesu.

***
Procházeli se lesem ruku v ruce. Povídali so o všem možném a Tenshi občas písknul na Kibu. Tento den se jevil jako pohodový a bezstarostný dokud pes nereagoval na pískání a ani na volání. Pak oboum zmizel z dohledu. Tenshi posadil Paulieho na dřevěnou lavičku, tedy spíše opracobaný kmen stromu. "Počkej tady, doběhnu pro něj." řekl Tenshi Paulovi a zmizel tam kde pes. Paulie ho poslechl a poslušně čekal dokud neuslyšel hlasitý výkřik. Přemýšlel zda se má jít podívat, komu ten uši drásající výkřik patřil. Chvíli se hádal sám se sebou a pak se rozhodl. Zvednul se a zmizel tam kde pes a následně Tenshi. Prolezl křovím a ocitnul se na velikém poli. Zamžoural do dálky a na zemi rozeznal černý flek. Pak mu došlo že je to Tenshi. Kdo jiný by se v takovémhle vedru oblénul jen do černé?
Když k němu doběhl zatajil dech. Byla to hrozná podívaná. Tenshimu měl v krku zabodnutou jakousi šipku. Paulie si k němu rychle kleknul a podepřel mu hlavu. Chtěl mu vytáhnout tu šipku ale Tenshi ho zastavil. "N-Nevytahuj j-jí..........m-má zpětné h-háčky...jsou naplněni j-jedem jako t-ty první.." vykoktal.
"Co mám dělat?" zeptal se ho zoufale Paulie. Tenshi se křivě pousmál.
"Nic..." odpověděl a zavřel oči. "Nic?!" zavrčel Paulie. "To tě tu mám nechat umřít?!" do očí se mu vyřinuli slzy, které mu začali stékat po tvářích a dopadali na Tenshiho.
"P-Promiň..." šeptnul Tenshi..."Hlavně něudělej ž-žádnou hloupost...." šeptal dál. Paulovi se z očí řinuly vodopády slz. Tenshi pokračoval.
"Miluji tě..." Letmý úsměv následovalo zapraštění, jak se Tenshimu v prudkém návalu křeče zlomila páteř. Z plic mu unikl poslední výdech.
Paulie jen brečel. "Proč musím mít já vždycky takovu smůlu?" popotáhl a začal hladit mrvého Tenshiho ve vlasech. Vzlykal a vzlykal až se unavil tak moc, že usnul vedle mrtvoly.

***

O týden později se konal pohřeb. Přišel Paulie na pokraji zhroucení, celá Tenshiho rodina a pár jeho zaměstanců. Po pohřbu Paulie zamířil na místo, kde se s Tenshim setkal poprvé. Do parku pod strom. Posadil se pod něj a přitáhnul si kolena k sobě. Rozhlédnul se a když zjistil že tu nikdo není, nechal slzám volnost. Netušil však, že tu s ním někdo je. Byl tu s ním Tenshi v podobě anděla, kterým se po smrti stal. Paulie ho sice vidět ani jeho dotyky cítil nemohl. Vlastně se nijak nemohl dozvědět, že Tenshi je tu a chrání ho. Ale když ho Tensho obejmul jedným z jeho křídlel pocítil zvláštní teplo a klid. Přestal plakat. Zvednul se vítr. Paulie zašeptal tiché a neslyšné : Miluji tě Tenshi....
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Abby Abby | Web | 20. října 2013 v 9:28 | Reagovat

:( A já se tak těšila na dobrý konec... Jinak moc hezký, ale byly to strašně krátké kapitoly.

2 Karako Karako | 3. listopadu 2013 v 10:16 | Reagovat

..:(( Tak smutný konec? :/( Mnu což ale zajímalo by mě co ho to zabilo??? Nějak jsem nepochopila jestli indiani nebo ten pes.. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama